EDGE z Microsoft i Akamai w chmurze

Po kilku miesiącach intensywnej pracy wystartowaliśmy z nową platformą X-News dla TVN. Wdrożenie jest jednym z największch realizacji EDGE w obszarze integracji rozwiązań cloud.

Poza zaprogramowaniem bardzo zaawansowanej logiki biznesowej portalu, mogliśmy wykazać się w również jako dostwca rozwiązań wysokodostępnych. Oczekiwania jakie TVN postawił przed nami obejmowało dostarczenie komponentów, które będą w stanie obsłuyżyć ruch > 500 000 sesji / minutę zapewniajając stabilne dotarcie video do setek tysięcy odbiorców równocześnie. Wraz z Microsoft i Akamai opracowaliśmy architekturę opartą o Microsoft Azure i CDN Akamai.

W ramach prac integracyjnych napisaliśmy na nowo biblioteki do obsługi Media Services za pomoca którego transcodujemy tysiące materiałow video każdego dnia. Nasi inżynierowie napisali dedykowane serwery nodejs, co pozwoli skalować możliwości platformy w praktycznie w nieskończoność. 

Ciekawostki kryją się również głeboko w tle: po raz kolejny skorzystaliśmy z technologi kontenerów docker.io zapewniając spójne właściwości śrdowiska na każdym etapie deploymentu. 

Raz jeszcze udowodniliśmy, że przejście do chmury otwiera zupełnie nowe możliwości optymalizacji operacyjnej i kosztowej dla kluczowych graczy.